Ми довідуємось, що партнер(-ка) нам зрадили. Після першої, часто шокової, реакції постає питання, що буде із стосунками далі? Чому важливо взяти частину відповідальності за те , що відбулося на себе, якщо прийнято рішення продовжувати стосунки та як не перетворитись на жертву обману в них?
1.Стараємось забути те, що ми знали і думали про зраду
Нам важливо звільнитися від стереотипного сценарію реагування, оскільки він ймовірно нав’язані фільмами, статтями, статистикою, порадами. Кожна ситуація завжди унікальна, й лише від нас залежить чи зуміємо ми разом з партнером(-кою) впоратись із таким випробуванням.
2.Не звинувачуємо у всьому партнера
Якщо ми хочемо вийти із ситуації як дружня й любляча пара, варто розділити відповідальність за те, що відбулося на обох. Виникає закономірне обурення, адже це не ми зрадили, а нас, чим поставили під загрозу наші стосунки. Я жертва цього вчинку. Адже будь-яка невірність –це, майже завжди, продукт недосконалих стосунків, до яких рівною мірою причетні обоє.
3.Не робимо партнера(-ку) пожиттєвим боржником(-цею)
Нам хочеться щоб він(вона) відповіли за той біль, який ми пережили внаслідок зради. Ми ніби отримуємо право натомість вимагати все, що завгодно і, часто неусвідомлено, упиваємось цією пріоритетною перевагою. Як довго потрібно відшкодовувати провину. Така позиція не зцілює стосунки, а натомість, перетворює нас в жертву, маніпулючу своїм положенням.
4.Не мстимося, не шукаємо приводу відплатити тим самим
Зрада у відповідь може здатися полегшуючою біль лише в фантазіях, та насправді швидше примножить його й обтяжить гіркотою та порожнечею.
5.Не розповідаємо про випадок всім довкола
Цілком природнім є розділити горювання з близькими й обговорити з психологом, проте не варто розповсюджувати інформацію довкола всім підряд. Звісно спочатку це може давати полегшення, проте згодом велика чисельність свідків швидше буде дратувати й пригнічувати.
6.Не організовуємо стеження
Так при зраді ми втрачаємо або підриваємо довіру, проте це не дає права перевіряти пошту, телефон, кишені. Якщо не вдається відновити впевненість в стосунках, то подібні перевірки є беззмістовними, болісними, згубними.
7.Спілкуємося з партнером
Швидше нам знадобиться час та особистий простір, щоб пережити свої емоції, проте лише спілкуючись є шанси знову віднайти спільну мову. Навіть якщо спочатку це відбуватиметься лише в присутності психотерапевта.
8.З’ясовуємо чого бракувало вашим стосункам
Якщо пратнер(-ка) не зраджували нам систематично, що може бути особливостями його(її) особистості, то ця зрада є свідченням давнішніх накопичених проблем в стосунках. Це ймовірно відсутність ніжності, уваги, турботи, яких близька людина потребує від нас, недостатнє визнання привабливості, значущості. Довідуватись про таке може бути досить болісно, бо це означає, що ми не достатньо вкладались в стосунки, або й взагалі не маємо навичок так поводитись. Можливо ми уникали близькості, бо наші потреби не знаходили розуміння.
9.Не відносимось до зради як до особистої образи
Те, що відбулося безпосередньо вносить корективи в наше життя та особливо впливає на емоційну сферу, проте партнер(-ка) навряд чи хотіла завдати болю. Звинувачення здаються привабливими для нашого его, проте не допоможуть відновити стосунки.
10.Намагаємось відокремити почуття до людини від відчуттів до її вчинку
Якщо ми все ще любимо партнера(-ку), але біль та злість беруть гору над нами й не дозволяють зробити кроки на зустріч, можна застосувати хід від третьої особи, наприклад родича, психолога, друга. Важливо аби ця людина була здатна вислухати, зрозуміти, зберігати облога, друга. Важливо аби ця людина була здатна вислухати, зрозуміти, зберігати об’єктивність.
11.Не робимо вигляд, що нічого не сталося
Постійні болісні спогади знищують стосунки, негативно впливають на наш стан, оточення, інші сфери життя. Проте спроби повністю викреслити подію із пам’яті не дають шансу розібратись, ні в цих стосунках, ні в наступних, бо є висока ймовірність створити сприятливе середовище для іншої зради.
© Vita Tanto (психологиня – Вікторія Семко),
для блогу Психологічного хабу Tanto
При копіюванні, використанні, поширенні
матеріалів, обов’язкове посилання на: tanto.com.ua
+38 099 178 6797 | +38 067 102 7172
Більше контактів та замовлення послуг
Форма замовлення зворотнього зв’язку
Відправляючи форму Ви даєте Згоду на обробку персональних даних і згідні з Політикою конфиденційності нашої компанії.