Нав’язливі думки

Нав’язливі думки

Дуже часто трапляється, що думки бувають настільки експансивні, настільки емоційно ємні, що пробивають “захисний екран” про який йшла мова на попередніх заняттях та захоплюють майже усю увагу людини. Нав’язливі думки весь день і не тільки, крутяться в голові, при цьому людина страждає і не може нічого робити усвідомлено. Це дуже погана ситуація, оскільки під час таких подій можуть зіпсуватись стосунки в родині, людина може попасти в погану ситуацію, оскільки людина в цей час неуважна. Цю ситуацію треба якнайшвидше змінити.

Для того, щоб позбавитись нав’язливих думок, існує багато способів. Один з таких — виписати нав’язливу думку на папір. Проблемна ситуація докладно виписується на папір. Якщо це, наприклад, конфлікт — виписується уся інформація, яка стосується конфлікту. Претензії, вашу позицію, відчуття по цьому поводу, усе, що стосується цієї ситуації. Якщо закінчується один папірець — беріть другий, третій, … допоки уся інформація з голови не перейде на папір. Як тільки ви перенесете інформацію на папір — вам стане легше.

Буває таке, що людина навіть писати не може, настільки вона емоційно захоплена. При цьому вона страждає, їй погано фізично. В такому випадку рекомендую “тягнути паузу”. На нашому “захисному екрані”, про якій йшла мова на уроці 3, крім думок ми бачимо паузи. Паузи обов’язково існують навіть якщо ви не можете уявити захисний екран. Ваша задача сконцентрувати усю свою увагу на паузі та почати її розтягувати. Ви тягнете, тягнете, тягнете паузу до тих пір, поки у вашій свідомості не залишиться нічого, крім цієї паузи. Можливо спочатку це буде важко але якщо ви усю свою увагу ви сконцентруєте на паузі та прикладете до цього свою волю, то так і станеться, що ви будете думати тільки про паузу. Навіщо нам це потрібно? – ми виграємо час, за який ви заспокоїтесь і зможете впливати на ситуацію. Ви зможете або включити “захисний екран” і опанувати свої думки, або зможете перенести ситуацію на папір, розвантаживши ментал, або спланувати свої дії та вийти з цієї ситуації.

Якщо опанувати ситуацію з нав’язливими думками не виходить — треба звертатись до лікаря, оскільки подібні ситуації можуть призвести до небажаних наслідків.

В даній ситуації рекомендується бути активним, гуляти, дихати, займатись фізичними вправами, пити воду, приймати душ і т.і., все те, що допоможе вам перемкнутись, відволіктись від ситуації.

Не треба пити алкоголь, бо він “краде радість завтрашнього дня”. Завтра буде ця ситуація плюс похмілля, плюс ще те, що ви можете зробити за цей час. Ви маєте усвідомити, що те, що з вами відбувається — це по суті поранення, тільки психологічне, і поки ви не позбавитесь його вживати алкоголь не можна. Також, треба обмежити вживання кави, бо кава теж має властивості перетягувати енергію з вечора на ранок. Якщо її вживати — ввечері буде мало енергії (депресія, апатія,…).

Оскільки ми маємо справу не тільки зі свідомістю, а й з підсвідомістю, то не треба нехтувати тими категоріями, про які йшла мова на уроці 2.

Бажаю здоров’я, Денис Дудник | Контакти

+38 099 178 6797 | +38 067 102 7172

Більше контактів та замовлення послуг

Форма замовлення зворотнього зв’язку

    Відправляючи форму Ви даєте Згоду на обробку персональних даних і згідні з Політикою конфиденційності нашої компанії.