Чому та кому потрібна Медитативна терапія

Медитативна терапія – це метод стабілізації психоемоційного стану, який використовує різні форми медитації для поліпшення психічного здоров’я, зниження стресу та підвищення загального благополуччя.

Медитативна практика допомагає зосередити увагу на теперішньому моменті, спостерігати за своїми думками й емоціями без осуду та розвивати внутрішню рівновагу.

Медитативна терапія розрахована на аудиторію яка має складнощі із зверненням чи підбором фахівця психології, проте не виключає осіб, що користуються психологічними послугами, як допоміжний інструмент між психологічними сесіями або, як психоемоційна підтримка по їх завершенню. Це люди, які переживають психологічну кризу, шукають зменшення стресу, поліпшення сну, інструменти розвитку усвідомленості.

Людина в психологічній кризі проживає жах, страждання, почуття пригніченості, безсилля, сильні емоції провини, сорому, страху, злості. Це внутрішні почуття, які не мають адресата та можуть бути спрямовані на кожного, хто потрапить під руку. Розрізняють вікові, екзистенційні кризи, кризи ситуацій. До ситуативних криз належать катастрофи, аварії, війни.

Ерік Еріксон, американсько-німецький психолог єврейського походження, вважає, що кризи є закономірними їх проходять усі люди без винятку як етап психічного зростання та дозрівання.

Медитативна терапія «Tanto» включає пакет медитативних практик направлених на пропрацювання травм та подолання кризових станів, як з допомогою психолога так і самотужки при небажанні звертатись за психологічною підтримкою.

Отже, медитативна терапія підійде людям, які переживають кризу. Це можуть бути демобілізовані військові, цивільне населення, що постраждало від наслідків війни, а також ті хто знаходиться у віковій чи екзистенційній кризі сенсів життя.

Тут доречно зауважити, що здебільшого до ситуативної кризи, такої як переживання наслідків війни, додаються інші особисті кризи. Стан, коли кризи накладаються одна на іншу називається множинною кризою. Саме тому, наразі, майже 90 % населення України потребує психологічної підтримки за даними Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

Разом з цим, за даними сайту Міністерства охорони здоров’я України щороку статистика звернення по психологічну та психіатричну допомогу зростає в середньому на 250 тисяч бенефіціарів щороку. (2019 – 302 тис., 2022 – 650 тис., 2023 – 865 тис.).

Можна спостерігати, що з початком повномасштабного вторгнення такий показник збільшується. Проте по відношенню до кількості населення України, відсоток людей, які звертаються за психологічною допомогою залишається мізерним. Це можна пояснити тим, що культура користування психологічними послугами в Україні лише формується, а допомога, залежно від обставин війни, потрібна вже.

Як працює медитативна терапія?

Під час прослуховування медитації людина слідує за приємним голосом з музичним супроводом, виконуючи дихальні практики та візуалізації. Такі вправи допомагають зменшити тривогу та стрес, активують парасимпатичну нервову систему, яка відповідає за розслаблення, поліпшують концентрацію та увагу.

Регулярна практика медитації зміцнює здатність мозку фокусуватися, підвищити самосвідомість, краще розуміти свої думки, емоції та тілесні відчуття, сприяє кращому управлінню емоціями, посилює зв’язок між тілом і розумом.

Медитація допомагає усвідомити тілесні відчуття, зменшити напруження, прийняти та турбуватись про своє тіло, зцілитись від хронічних хвороб та підтримувати здоров’я й довголіття.

Медитативна терапія може бути корисною для людей, які страждають від тривоги та депресії, стресу, безсоння, хронічного болю, розладів харчової поведінки.

Якщо ви зацікавлені в медитативній терапії, хочете почати практикувати медитацію з фахівцем чи самостійно – зверніться до психолога Психологічного хабу «Tanto» прямо зараз або очікуйте на випуск Збірки медитацій, про що ми додатково повідомимо на сторінках блогу та наших соціальних мереж.

З любов’ю та прийняттям, Vita Tanto

Контакти