ФОРМУВАННЯ КРАЩОГО ОТОЧЕННЯ

6 КРОКІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ КРАЩОГО ОТОЧЕННЯ

Ми часто можемо чути, як важливо мати доброзичливе, підтримуюче, мотивуюче оточення. Також, можливо навіть хтось чув, а ще краще, якщо прийняли до уваги, що ми середньостатистичне від п’яти людей, з якими спілкуємося щодня. Як саме це впливає на нас та як ми можемо покращити наше тісне коло спілкування.

Батьки, однокласники, одногрупники, перший робочий колектив. На сході життя ми не маємо особливих навичок обирати оточення. Лише в більш усвідомленому віці людина починає над цим задумуватись. Ми створюємо нові зв’язки, відкриваємось до нових знайомств, систематично поповнюємо список контактів в телефонній книжці та соціальних мережах. Приблизно в середньому віці соціальна активність знижується, бо вже сформовано певне тісне коло спілкування в професійній сфері та особистому житті – родина, колеги, друзі. Коли ми застрягаємо в звичному середовищі, наше особистісне й професійне зростання припиняється. Проте розширювати коло спілкування та починати свій шлях до успіху можна будь якому віці.

1.Визнати й усвідомити важливість оточення

Можемо пригадати, як ми почали спілкуватись з кимось із нових знайомих, надто, якщо людина подобається, в нашій мові з’являються певні новенькі слова, звороти, актуальні ідеї та подекуди, навіть, міміка та жестикуляція перебрані від цієї людини. Отже змінюємось і ми, і наш новий знайомий у взаємодії з нами. І це є абсолютно нормальним, оскільки ми соціальні істоти й обмін природо в нас закладений. Тоді далі варто задуматись з ким я спілкуюсь, дружу, обмінююсь.

2.Поставити за ціль його покращити

Для чого ж потрібно формувати гарне оточення? Що відбудеться якщо ми позбавимося із свого тісного кола спілкування токсичних людей та яким стане наше життя в оточенні людей з подібними до наших цінностей? Де ми хочемо опинитися через рік, через п’ять років? Чи є наразі в нашому оточенні люди, котрі мотивують нас розвиватися? Вірно обрана мета підтримуватиме мотивацію при формуванні оточення.

3.Чесно проаналізувати власні якості

Яка я людина? Чи іншим хочеться зі мною товаришувати? Настільки ми чуйні? Як часто ми скаржимося на життя, засуджуємо, критикуємо інших? Наше оточення – це дзеркало, ми притягуємо людей із схожими поглядами, цінностями, травмами. Якщо нас оточують токсичні люди, які систематично скаржаться на життя, варто звернути увагу на нашу поведінку та відношення до світу.

4.Проаналізувати своє поточне коло спілкування

Це робиться дуже просто за допомогою простої техніки. Потрібно на аркуші паперу записати в стовпчик імена тих, з ким спілкуємось найчастіше, щонайменше п’ять осіб. Діти не враховуються, бо вони живуть у нашому полі до певного етапу сепарації.

Далі справа від імен підписуємо три стовпчики: «Гроші», «Знання», «Емоції», де навпроти кожного імені в кожному стовпчику вписуємо «+» чи «-», в залежності від того відбувається чи ні обмін з цією людиною в певній сфері.

Емоції – це наша життєва енергія, після спілкування з певною людиною ми можемо відчувати прилив сил, бадьорості, гарного настрою, або навпаки почуватися розбитими, злитися, дратуватися.

Знання – це інформація, яку ми отримуємо від інших. Варто усвідомити чи є корисною вона для нас, чи це просто непотрібні плітки й пересуди.

Гроші – це дохід, або обставини, що сприяють його збільшенню. Чи сприяє певна комунікація цьому, чи навпаки погіршує наш фінансовий рівень. Фінансовий приплив може бути як на прямим, так і опосередкованим.

Якщо поруч з іменем два чи три плюси, то ця взаємодія є конструктивною і її варто підтримувати. Якщо ж плюс лише один, то треба визначити наскільки він переважає два мінуси. Ну і якщо напроти імені три мінуси, то це людина, яка заважає нашому зростанню.

5.Обмежити спілкування з токсичними людьми

Одразу може виникнути супротив, що це моя подруга, сестра, чоловік, мама, як же я можу з ними не спілкуватись.

Якщо токсичними виявились рідні близькі люди, не варто радикально розвивати всі взаємини. Можна постаратись змінити своє відношення й не приймати їх слова та поведінку близько до серця та почати вилаштовувати особисті кордони.

Спочатку всім буде не просто звикнути до змін, навіть можуть виникати конфлікти на тому підґрунті, що раніше було так, а зараз щось змінилося. Та з часом вони будуть мати все менше й менше впливу.

6.Почати формувати нове оточення, якісно нові зв’язки

Ми вже визначилися для чого нам потрібно якісно краще коло спілкування. Хочемо знайти нових друзів, спілкування з якими буде мотивуючим для ведення здорового способу життя, або тих, хто буде розділяти наші захоплення, інтереси, хобі. Завести корисні ділові зв’язки чи партнерів по справі. Якою б не була мета, важливо знайти те оточення й почати проводити в цьому середовищі свій час наживо або онлайн.

Ці люди можуть навіть не знати про ваше існування, можна просто підписатись на них в мережі й слідкувати за тим, як вони поводяться, де бувають, за їх звичками та інтересами, якими особистісними якостями володіють. Можна перейматись їх поглядами, цінностями, заряджатись їх енергією, надихатись.

© Vita Tanto (психологиня – Вікторія Семко),
для блогу Психологічного хабу Tanto
При копіюванні, використанні, поширенні
матеріалів, обов’язкове посилання на: tanto.com.ua

+38 099 178 6797 | +38 067 102 7172

Більше контактів та замовлення послуг

Форма замовлення зворотнього зв’язку

    Відправляючи форму Ви даєте Згоду на обробку персональних даних і згідні з Політикою конфиденційності нашої компанії.