Вправа Кінотеатр використовується в терапії але при першій допомозі вона теж працює ефективно. За допомогою її можна змінити своє ставлення до ситуації, якщо не можемо змінити або вплинути на ситуацію. Можемо змінити емоційне забарвлення – ті емоції, які ми відчуваємо, коли згадуємо про ситуацію. Можемо зробити свою інтерпретацію фактів або подій, по суті змінивши минуле, зробивши їх такими, що нас влаштовують.
Для її виконання знайдіть затишне місце, де вас не турбуватимуть довгий час. Робити вправу можна сидячи або лежачи, головне, щоб було зручно. Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання, на видиху закрийте очі та позбавтесь напруги в своєму тілі. Просто розслабтесь настільки, наскільки це зараз можливо. Дозвольте розслабленню пройти через все ваше тіло, з голови до кінчиків пальців ваших ніг, розслабляючи кожну клітинку вашого тіла.
Уявіть собі, що ви заходите в кінотеатр. За вами замикаються двері. Ви єдина людина, яка зараз знаходиться в кінотеатрі. Ви проходите по коридору і заходите в кінозал. За вами закриваються масивні штори, що при вході. Ви один / одна в кінозалі. Обираєте собі зручне місце, сідаєте на нього. Починається фільм, сюжет якого – це є ваша ситуація, яка вас більш всього турбує.
Кінотератр має таку властивість, що ви з своєю волею может режисерувати фільм. Перекручувати його вперед – назад, прискорювати або замедляти його, змінювати кольори, фактуру, зробити поміхи на екрані, засвічувати все або окремі елементи, міняти грим та костюми персонажів, і т.і. Наприклад, ситуацію, яка сильно врізається у вашу свідомість ви можете зробити чорно-білою і вона стане схожою на старий фільм. А якщо додати ще поміхи на екран, то вона взагалі буде як дуже – дуже старий фільм.
Ви можете зупини фільм, піднятись в кімнату кіномеханіка, взяти ножиці, які лежать на столі та вирізати шматок кіно-плівки, яка вас не влаштовує. Потім склеїти її, запустити кіно-апарат і подивитись що вийшло. Також, можете подивитись на себе, який сидить в залі, відчути як змінюються його емоції під час просмотру фільму. Можете дивитись на себе, як ви граєте в кіно-картині та з кімнати кіномеханіка. Можливо ви забажаєте допомогти собі, який сидить в залі, тим, що зробите яскравість кіноапарату більш сильною і фільм стане такий світлий, що його буде погано видно і вам надоїсть його дивитись. Ви можете знову повернутись на своє місце і знову передивитись свою версію фільму.
Ви режисер цього фільму і ви можете зробити будь які зміни в сценарії. Ви можете перетворити його на комедію або довести сценарій до абсурду. Тобто, ви можете зробити з цим фільмом все, що завгодно.
Коли ви вдосталь попрацюєте над фільмом, зупиняєте фільм, вимикаєте апарат, встаєте і виходите з кінозалу, виходите з кінотеатру. Робите глибокий вдих і відкриваєте очі. Опиняєтесь у тій атмосфері у якій ви почали цю вправу.
Зафіксуйте для себе зміни які відбулись під час виконання вправи.
Вправа Кінотеатр може використовуватись до різних ситуацій. Вона ефективна, перевірена часом.
Бажаю здоров’я.
З Повагою, Денис Дудник
+38 099 178 6797 | +38 067 102 7172
Більше контактів та замовлення послуг
Форма замовлення зворотнього зв’язку
Відправляючи форму Ви даєте Згоду на обробку персональних даних і згідні з Політикою конфиденційності нашої компанії.